Įvyko 11-oji paroda „Agrovizija 2017“

 

Po dvejų metų pertraukos įvyko jau vienuoliktoji žemės ūkio ir technologijų paroda „Agrovizija 2017“, kurioje savo produkciją pristato ir ūkininkams pasiūlymus teikia didžiausios šalies žemės ūkio sektoriaus mokslo ir verslo įmonės. Renginio organizatoriai – Lietuvos augalų apsaugos asociacija, Lietuvos ūkininkų sąjunga ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutas.

Pirmoji paroda buvo surengta 2006 metais, tuomet ji vyko 10 hektarų plote. Šiais metais ji užėmė 35 hektarų plotą, įrengta net 700 bandymų laukelių, kuriuose išauginta daugybė augalų. Pirmą kartą parodos istorijoje galima rasti ir lęšių, lubinų bei pluoštinių kanapių. Keliuose šimtuose bandymų laukelių demonstruoti įvairių veislių žieminiai bei vasariniai kviečiai, rugiai, miežiai, avižos, rapsai, kukurūzai, bulvės, cukriniai runkeliai, pupos, žirniai, daugiametės žolės ir juos auginant naudoti trąšos bei augalų apsaugos produktai. Parodos lankytojai domėjosi ir pirmą kartą parodoje demonstruotais lęšiais, lubinais bei pluoštinėmis kanapėmis.

Tris dienas trukusioje parodoje buvo galima ne tik pasižvalgyti po pavyzdinius augalų laukelius, apžiūrėti įspūdingą techniką, stebėti purkštuvų ir sėjamųjų varžytuves, bet ir dalyvauti gausiuose seminaruose, kurių daugumos lektoriai – LAMMC Žemdirbystės instituto mokslininkai.

Parodą atidarė ir jos dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras Bronius Markauskas. Jis atkreipė dėmesį, kad per pastaruosius 20 metų mūsų šalies kraštovaizdis labai smarkiai pasikeitė, o šie pokyčiai atskleidžia didžiulę augalininkystės pažangą. Seimo Užsienio reikalų komiteto narys parlamentaras Žygimantas Pavilionis džiaugėsi didėjančiomis šalies žemės ūkio eksporto apimtimis, aukšta lietuviškos žemės ūkio produkcijos kokybe.

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto direktorius dr. Gintaras Brazauskas pažymėjo, kad paroda, padariusi vienų metų patrauką, sulaukė pakitimų – jos plotas padidėjo 20 procentų.

Parodoje pateikta daug įvairių naujovių. Kokį šuolį padarė Lietuvos augalų selekcininkai, ką tik atšventę savo 95-metį, buvo galima pamatyti Žemdirbystės instituto stende, kuriame pristatyta Instituto selekcininkų sukurtų javų kolekcija nuo 1930 metų.

Renginio dalyvius taip pat pasveikino Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorė Aušra Beniulienė. Viena iš parodos organizatorių A. Beniulienė ir J. Talmantas parodos dalyviams ir lankytojams pristatė linksmą reginį – pridėtinės vertės auginimo varžytuves. Valdžios ir įvairių įstaigų bei organizacijų atstovai buvo pakviesti kuo tiksliau sufasuoti žirnius į maišus po 1 kilogramą. Kiekvieną maišelį reikėjo papuošti prekės ženklu, sugalvoti pavadinimą ir parduoti aukcione. Aukciono metu surinkti pinigai buvo skirti Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ organizacijos socialinių paslaugų centrui „Betanija“. Žirnių fasavimo varžytuvėse tiksliausias buvo Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Svideskis, kurio pripildytas maišas žirnių svėrė 1045 g. Šis maišelis žirnių, pavadintas „Skanūs. Vaikams“, aukcione buvo parduotas už 100 eurų. Iš viso 10 kg žirnių aukcione buvo parduota už 700 eurų.

Viena iš parodos vadovių – Žemdirbystės instituto Dirvožemio ir augalininkystės skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Irena Deveikytė. Ji organizuoja ir kuruoja pasiruošimą renginiui, kuris prasideda labai anksti, kai vasarą sėjami žieminiai augalai kitais metais vyksiančiai parodai, taigi trunka daugiau nei 10 mėnesių.

LAMMC Žemdirbystės institute stende buvo galima pamatyti dar prieškario laikotarpiu sukurtų lietuviškų veislių javų. Visas tris parodos dienas numatyti seminarai ir konsultacijos pačiomis aktualiausiomis temomis: integruota rapsų ir ligų kenkėjų kontrolė, piktžolių atsparumas herbicidams, su sėkla plintančių ligų žala, žirnių, sojų ir kitų pupinių augalų auginimas, grūdų kokybės problemos, tvarus dirvožemio naudojimas ir kt. Antrą ir trečią parodos dienas vyko po du technikos šou – purkštuvų ir sėjamųjų. pastarasis parodos istorijoje buvo organizuotas pirmą kartą, taigi sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo.

Comments are closed.